Dil Seçiniz : Türkçe English

KURUMSAL

FİRMA PROFİLİ

Türkiye kaynak sektöründe 1993 yılından beri faaliyet gösteren Arcan, 1996 yılında Çerkezköy´de kurmuş olduğu üretim tesislerinde çeşitli türlerde örtülü elektrod, gazaltı ve tozaltı tellerinin üretimine başlamıştır. Tamamı yerli sermaye ile kurulan ve bugüne kadar ülkemiz kaynak teknolojisi alanında gerçekleştirilen en büyük yatırım olarak nitelenen Arcan, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Trabzon´da yer alan bölge bürolarıyla geniş bir hizmet ağına sahip bulunmaktadır. Türkiye sathına yayılmış bayii teşkilatının yanı sıra Almanya, İngiltere, İrlanda ve Amerika Birleşik Devletleri´nde de temsilcilikleri bulunan Arcan kısa zamanda ülkemizin batıya açılan kapısı konumuna gelmiştir.

Ürün yelpazesini endüstriden gelen istemlere göre genişleten Arcan, ülkemizin en modern tozaltı tozu üretim tesislerini kurmuştur. Mühendis ve teknik elemanlarının tasarladıkları ve ülkemizin en kaliteli ve yüksek performanslı kaynak akım üreteçlerinin de üretimini gerçekleştirmiştir. Bugün için kalitesi ve çeşidi ile Arcan ürünleri iç ve dış pazarlarda aranan bir marka konumuna gelmiştir.

Uluslararası ve ulusal standartlara göre örtülü elektrod ve kaynak teli üretimi yapan Arcan´ in müşteri odaklı kalite anlayışı, Ulusal düzeyde TSE onayıyla belgelenmiş; Uluslararası düzeyde ise ISO 9001 sertifikası almaya uygun görülmüştür. Ayrıca, üretimin her aşamasında sürekli kalite kontrolden geçen ürünlerimizin kalitesi uluslararası tarafsız gözetim kuruluşları olan ABS, LRS, BV, DNV, GL, TL, ve TÜV tarafından onaylanmıştır.

KAPASİTEMİZ
Örtülü Kaynak Elektrodu 16 000 ton / Yıl
Gazaltı Kaynak Teli 36 000 ton / Yıl
Tozaltı Teli  6 000 ton / Yıl
Tozaltı Tozu  6 000 ton / Yıl
Kaynak Makinası 3 600 adet / Yıl


Araştırma - Geliştirmeye büyük önem veren Arcan´ in laboratuarlarında en son teknoloji ile üretilmiş test cihazları kullanılmaktadır. Ülke insanına yapılan yatırım ülke geleceğine yapılan yatırımdır ilkesi ile kurulan en yeni üretim tesisleri de Arcan´ in eğitime verdiği önemin bir göstergesi olmaktadır.

Arcan, kaliteli ürün ve hizmetleri ile Türk endüstrisinin kaynaktaki güvence simgesidir...